Edukacja ekologiczna z dofinansowaniem

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku, znana jako Reymontówka na Bugaju, jako jedyna podstawówka w mieście w tym roku szkolnym otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację edukacji ekologicznej w wysokości 21 595,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 24 165,00 zł.

Projekt pt. „Droga śmiecia. Nauka selektywnej zbiórki i wykorzystywania odpadów” przewidziany jest do realizacji od 21.09.2020 r. do 18.06.2021 r. w celu kształtowania prawidłowych nawyków ekologicznych i poszerzenia wiedzy nt. selektywnej zbiórki odpadów oraz możliwości ponownego ich wykorzystania w domu, szkole, mieście.

Do grudnia 2020 r. zaplanowano zakup pomocy dydaktycznych i materiałów eksploatacyjnych, które będą wykorzystywane podczas lekcji i warsztatów w kl. 1-3, lekcji biologii i chemii w starszych klasach oraz na zajęciach terenowych i świetlicowych.

Projekt rozpoczęła jesienna akcja „Sprzątania świata” podczas zajęć terenowych w nadleśnictwie Bełchatów (klasy 5a i 6c) i Przedborskim Parku Krajobrazowym (klasy 4) – we wrześniu i październiku, a także cykl zajęć ekologicznych w kl. 1-3 pod hasłem „Uczymy się segregować odpady”.

W lesie, na ścieżce edukacyjnej „Opowieści Bielika” w Bełchatowie głównym tematem były właśnie odpady wyrzucane do lasu oraz rozmowy nt. właściwego gospodarowania tymi odpadami. Dowiedzieliśmy się, że śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się, często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

Obecnie – w czasie nauki zdalnej – tematyka ekologiczna i przyrodnicza pojawia się systematycznie na stronie internetowej szkoły. Natomiast zaplanowane warsztaty ekologiczne, wycieczki i zajęcia w terenie odbędą się w późniejszym terminie.

(Info:UM)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD