EKOLOGICZNY PIKNIK PGK [FOTO]

Reklama

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zachęca mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów. Edukację ekologiczną realizuje m.in. poprzez organizację imprez plenerowych, skierowanych do radomszczan. Tego typu impreza odbyła się dziś w Parku Solidarności.

Niedzielnemu eko-piknikowi przyświecało hasło „Szklana niedziela”. To dlatego, że podczas imprezy prowadzona była zbiórka szklanych odpadów. Ale nie tylko. Uczestnicy festynu przynosili też zużyte baterie, telefony oraz odpady wielkogabarytowe. Za ich przekazanie otrzymywali drobne upominki.

– Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom zasad prawidłowego pozbywania się odpadów szklanych – wrzucania do pojemnika na szkło wyłącznie opakowań szklanych po ich wcześniejszym opróżnieniu – zauważa Katarzyna Machura z PGK w Radomsku.

Podczas eko-pikniku, dla najmłodszych przygotowano gry i animacje ekologiczne (zabawa z chustą animacyjną, malowanie buziek, warsztaty robienia baniek mydlanych, kąciki plastyczne).

Całość przedsięwzięcia uświetniły koncerty „Słowiańska krew” Agencji Mozart oraz koncert ucznia ZSEiE w Radomsku – Sebastiana Chwilczyńskiego.

Współorganizatorem imprezy był Miejski Dom Kultury. Patronat medialny nad wydarzeniem objął dwutygodnik „Pomiędzy Stronami” i portal internetowy: www.pulsradosmka.pl

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD