Eksploracja województwa łódzkiego z Akademią foto smART [FOTO]

Reklama

Drugi turnus Akademii foto smART dobiegł końca. Tym razem grupa eksploratorów po województwie łódzkim zwiedzała tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.


Załęczański Park Krajobrazowy kryje wiele atrakcji dla odwiedzających go turystów. Pierwszy dzień rozpoczął się od szukania mieszkańców Żabiego Stawu. Miejsce o tyle ciekawe, że poziom lustra wody jest na wzniesieniu ponad poziomem rzeki Warty. W rolę lokalnego przewodnika oraz instruktora fotografii wcielił się Marcin Kwarta — artysta fotograf oraz prezes fundacji Foto Pozytyw.

Rzeka Warta, bo tym razem nasze działania skupiły się właśnie w jej dorzeczu, zaprezentowała swoje letnie uroki. Odbijające się zachodzące słońce w lustrze wody, szukających ochłody w te upalne dni kapiących się ludzi, pływających kajakarzy, były motywem wykonywanych przez uczestników projektu fotografii – mówi Marcin Kwarta.

Uczestnicy wycieczki czas spędzili głównie na wędrówkach pośród pól i lasów, w poszukiwaniu tego co dawno odkryte, jednak widziane inaczej oczami uczestników projektu.

Odwiedziliśmy również Górę Świętej Genowefy, przydrożne kapliczki, Rezerwat Węże z jego jaskiniami oraz przepiękną jaskinią Szachownicą z siedliskiem wielu gatunków nietoperzy. Bursztynowy szlak to też historia Kurhanów Książęcych i wielu innych ciekawych miejsc. Podczas wspólnej integracyjnej kolacji, uczestnicy dzielili się pełnymi emocji opowieściami, o tym co widzieli podczas każdego dnia przygody z foto Pozytywem – dodaje Kwarta.

Podczas ostatniego dnia zorganizowano zajęcia z tworzenia ramek stylem decoupage na wspomnienia zamknięte na zdjęciach. Ramki uczestnicy ozdabiali polnymi kwiatami oraz roślinami, które będą przypominać chwile spędzone na wspólnym odkrywaniu piękna województwa łódzkiego.


Czytaj też: Segreguj B(i)o warto! PGK zaprasza na ekopiknik

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD