Solarprojekt
SPORTZ ŻYCIA MIASTA

EKSTREMALNIE I CHARYTATYWNIE NA WYMYSŁÓWKU [FOTO]

Za nami trzecia edycja Radomsko Extreme, czyli imprezy promującej aktywność fizyczną, połączoną z wysiłkiem. Przygotowane m.in. przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku wydarzenie odbyło się na terenie wokół zbiornika na Wymysłówku.

Na starcie biegu ekstremalnego stanęło około 90 osób, które miały do pokonania 10-kilometrową trasę, na której umiejscowiono ponad 45 przeszkód. Była m.in. przeprawa przez wodę, wspinaczka oraz czołganie. W kategorii mężczyzn przeszkody najszybciej pokonał Łukasz Zajma z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Bluszcz z Bełchatowa.

Oprócz biegu głównego przygotowano też bieg dla najmłodszych, w którym wzięło udział blisko 50 osób.

Imprezie towarzyszyły koncerty oraz piknik militarny, podczas którego nie zabrakło pokazów lotniczych i  spadochronowych, przygotowanych przez Szwadron 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi oraz Sekcji Spadochronowej przy WAT w Warszawie.

Impreza Radomsko Extreme 2019 miała również charakter charytatywny. Zbierano środki na leczenie i rehabilitację Tasiora – żołnierza, który uległ wypadkowi.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close