KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

ELŻBIETA STĘPIEŃ WYDAJE KSIĄŻKĘ DLA DZIECI

Na przełomie lutego i marca ukaże się książka dla dzieci  pt. „Wszystko się może zdarzyć” autorstwa radomszczanki, Elżbiety Stępień.  To pozycja dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jak zauważa autorka – książka opowiada o przygodach, mieszkającej na wsi, Małgosi. – Czytelnik znajdzie odniesienia do ekologii, integracji i tolerancji. Pozna wartość przyjaźni i odpowiedzialności. Zobaczy jak wygląda życie bez komputerów – uchyla rąbka tajemnicy E. Stępień.

W tej książce drzewa mówią, koniczyna dzieli się swoimi refleksjami a magiczny pyłek przenosi bohaterów do innego wymiaru i czasu.  Główna bohaterka ma okazję podróżować w czasie i poznać swoją mamę, gdy ta miała tyle lat co ona, odwiedzić świat Axela, powstrzymać przemianę tego świata w Czarny Las…

A wszystko zaczyna się, gdy bohaterka obserwuje dziwną burzę za oknem. Następnego dnia brakuje prądu. Narzeka, więc na nudne wakacje, burzę, brak telewizji. W tym czasie spada na nią błyszczący pył i Małgosia zaczyna rozumieć mowę lipy i koniczyny. Pojawia się Axel, chłopiec z innego wymiaru. Wszystko obserwuje Kamil, kolega z sąsiedniego domu.Po wypadku jeździ na wózku. Stał się też bardzo złośliwy, choć wcześniej przyjaźnił się z Małgosią. Podczas kolejnych odwiedzin Axela, Małgosia przenosi się do jego wymiaru, przeżywa niesamowite przygody. Ratuje jego świat przed niebezpiecznym Amadeusem. Mając możliwość spełnienia życzenia Małgosia pragnie, aby Kamil wrócił do zdrowia. Co też się dzieje, dzięki jej pomocy i jego wytrwałości.

W rok po opisanych w pierwszej części wydarzeniach, Małgosia widzi nad Bałtykiem w miejscowości Wicie  znajomą kulę, tyle że czarną…będzie to miało  niezbyt miłe konsekwencje w przyszłości. Razem z przyjaciółmi przenosi się do świata smoków. Tam podziwiamy przemianę Moniki, siostry Małgosi, która z niepewnej dziewczynki staje się przyjaciółką małego smoka. Po powrocie do swojego wymiaru, przyjaciele obserwują dziwne zachowanie dorosłych, którym nic się nie chce, a świat wokół robi się szary. Małgosia rozpoznaje działanie Amadeusa. Razem z przyjaciółmi i siostrą stawiają mu czoła i pokonują go.

Elżbieta Stępień pisze nie tylko dla dzieci.  Jest autorką cieszącej się popularnością powieści dla dorosłych pt. „Ta kobieta”.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW