eTwinning w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku

Reklama

SOSW w Radomsku jako pierwsza w Powiecie Radomszczańskim, zdobyła Krajowe Odznaki Jakości przyznawane przez Krajowe Biuro eTwinning.

Program eTwinning skupia szkoły z całej Europy (ale też wiele spoza niej) współpracujące przez Internet. Dzięki sieci nauczyciele uczestniczą w szkoleniach, dzielą się ze sobą doświadczeniem, ciekawymi projektami edukacyjnymi, nowatorskimi metodami pracy z uczniami oraz materiałami dydaktycznymi, organizują wspólne przedsięwzięcia.

eTwinning to program Unii Europejskiej umożliwiający szkołom z 44 krajów nowoczesną i bezpieczną współpracę online z wykorzystaniem najnowszych technologii. Program eTwinning, działający w Polsce w ramach FRSE od 2005 roku, oparty jest na idei wprowadzania najnowszych rozwiązań technologicznych i metodologicznych do pracy z uczniami. Podstawą działań jest tu współpraca szkół przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń. Program eTwinning daje wiele korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom poprzez wspieranie rozwoju wszystkich kompetencji kluczowych. Elastyczna formuła pozwala zintegrować projekt eTwinning z programem nauczania i gwarantuje nabywanie nowych kompetencji w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób. Ponadto eTwinning oferuje różnorodne szkolenia, dzięki którym nauczyciele mogą wykorzystywać nowoczesne technologie w nauczaniu.

W ramach programu eTwinning w SOSW w Radomsku zrealizowano od września 5 projektów, które zostały nagrodzone Krajową Odznaką Jakości. Te wyróżnienia przyznają kapituły na podstawie szczegółowych sprawozdań, a projekt musi spełniać wiele różnorodnych kryteriów. Przygoda z eTwinning jest fascynująca i dla nauczycieli, uczniów, a w naszym przypadku również dla rodziców. Nagrodzone projekty to:

„Łącz Kropki” – obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.

„Kartka dla Polski” – Obchody Dnia Niepodległości.

„Kuchcikowo – smacznie, zdrowo, kolorowo”.

„Cosmic Challenge – kosmos, gwiazdy i planety”

„Święta Dziwne i Nietypowe”.

Założycielem dwóch ostatnich projektów jest Małgorzata Ira – nauczyciel Szkoły Podstawowej w SOSW w Radomsku. W realizację projektów włączyli się również  inni nauczyciele, w szczególności p. Beata Michałek oraz Małgorzata Piwowarczyk” . Natomiast w realizację zadań projektowych włączyli się również nauczyciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Internatu (pani Renata Bajerowicz, Monika Leśniczuk, Monika Karasek).  W ramach realizacji projektów uczniowie wykonali szereg wspólnych działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. We współpracy partnerskiej powstały prezentacje, filmy, kolaże ze zdjęć i prac uczniów, quizy, avatary, audiobooki – opracowane dzięki nowoczesnym technologiom TIK, takim jak: Bitmoji, Padlet, Canva, Genially, Kahoot, Storyjumper i inne. Efekty wspólnie wypracowanych aktywności, w których czynnie uczestniczył nasz Zespół eTwinning, zostały zapisane i udostępnione na platformie Twinspace, na szkolnej stronie www  (zakładka projekty) oraz na FB Strona Wyjątkowi choć zwyczajni.

info. SOSW w Radomsku


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD