Europejski Dzień Języków w II LO

Reklama

W II Liceum w Radomsku obchodzono europejskie święto wielojęzyczności (Multilingualism Day).


Uczniowie II LO mogli poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie europejskiej i zobaczyć, jak wiele nas łączy i jak pięknie się różnimy. Wychowankowie przygotowali inscenizację audycji radiowej, w której uczestniczki dyskutowały o zasadności uczenia się języków.

Kolejnym etapem celebrowania tego dnia był udział wszystkich chętnych w potyczkach językowo-kulturoznawczych przeprowadzonych na platformie KAHOOT.

Odważni mogli zabłysnąć własną interpretacją fonetyczną, czytając jakże trudne łamańce językowe. Na zakończenie, wspólnie z kolegami i koleżankami z Ukrainy , zaśpiewano piosenkę „Panie Janie” po ukraińsku, niemiecku, francusku, angielsku i oczywiście po polsku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przydatne w nauce języków, a zwycięska drużyna w quizie nagrody książkowe.

W drugiej części obchodów EDJ uczniowie mieli możliwość udziału w warsztatach online z tłumaczami Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Pierwsza sesja obejmowała warsztaty w języku angielskim na temat tłumaczeń pisemnych, natomiast druga w języku polskim dotyczyła tłumaczenia ustnego – symultanicznego i konsekutywnego. Uczniowie otrzymają certyfikaty uczestnictwa z Parlamentu Europejskiego. II LO zostało zgłoszone do udziału w warsztatach w ramach obchodów wielojęzyczności w dniach 22-23 września 2023r.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami całego przedsięwzięcia w szkole są Agnieszka Skura-Garbaciak i Anna Haddani.


Czytaj też: Uczniowie Elektryka poznawali Polskę…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD