Reklama
KOMBIT-kasy

Europejskie Dni Dziedzictwa w Miejskim Domu Kultury

12 września ( sobota)
godz. 18.00 – Dyskusyjny Klub Filmowy ph. „Tygiel kulturalny” – projekcja filmu „Najgorsze wiersze świata” reż. G. Reisz

13 września ( niedziela)
godz. 10.30 – Niedzielny Poranek filmowy – Mała Pasja WODA!
W 2020 roku przypada 100.rocznica Zaślubin Polski z morzem. Z tej okazji MDK zaprosza najmłodszą publiczność na bardzo wodny poranek filmowy. Spotkanie rozpocznie projekcją bajek: „Gdzie zniknął drugi brzeg” z serii „Hip Hop Hurra” oraz „Agatka i deszcz” z serii Agatka. Poranek będzie też okazją do zaprezentowania „Mapy pamięci”, dzięki której dzieci poznają wybranych patronów ulic. Spotkanie dla najmłodszych zorganizowane w działającym w Miejskim Domu Kultury kinie „Pasja”. Seans wypełni prezentacja bajek, których tematem głównym jest podróż. Poranek będzie też okazją do zaprezentowania „mapy pamięci”, dzięki której dzieci poznają wybranych patronów radomszczańskich ulic.

17 września ( czwartek)
godz. 18.00 – Audycja „Kultura ma Głos”.
Audycja nagrana przez pracowników Miejskiego Domu Kultury (link zamieszczony zostanie na stronie MDK). Program poświęcony będzie Europejskim Dniom Dziedzictwa, ich idei i tematowi. Elementem programu będzie też nawiązanie do rocznicy wkroczenia do Polski wojsk sowieckich i lokalnych aspektów tej agresji.

19 września (sobota)
godz. 17.00 – Klub Podróżnika „Rusza(My)!”
Spotkanie on-line z radomszczańskim podróżnikiem Marcinem Kwartą, to okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń. Prezentacja zdjęć z ciekawych miejsc.

20 września (niedziela)
godz. 10.30 – Niedzielny Poranek Filmowy – Mała Pasja DALEKIE WYPRAWY
Projekcja bajek: „Podróż po Szafran” z serii „Mami Fatale” oraz „Agatka i wiatr” z serii „Agatka”. W ramach spotkania odbędzie się podsumowanie projektu „Mapa pamięci” realizowanego przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra oraz spacer z przewodnikiem.

Historia jednej fotografii – akcja internetowa. Prezentacja zdjęć dokumentujących historię zbudowanego w 1968 roku radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW