Reklama
KOMBIT-kasy
KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

EWA KACZMARCZYK DLA DZIECI [FOTO]

„Bajki Babci Ewy” to kolejna publikacja radomszczańskiej poetki Ewy Kaczmarczyk, która trafiła na wydawniczy rynek. Promocja książki adresowanej dla najmłodszych odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Dużą część utworów zamieszczonych na kartach książki babcia Ewa dedykuje swoim wnukom: Leosiowi, Antosiowi i Marcelince.

W promocji bajek babci Ewy, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uczestniczyli milusińscy z radomszczańskich przedszkoli. Bajek wysłuchały też panie kierujące radomszczańskim powiatem: Beata Pokora i Ewa Gajzler.

Jak zauważa radomszczańska poetka bajki były spisywane dużo wcześniej. – Leżały sobie w szufladzie. Czytałam je wnukom na dobranoc. W książce są też bajki całkiem nowe, które zostały dedykowane wnukom – zauważa autorka.

Tematyka bajek jest przeróżna. Przewodnimi tematami jest jednak zdrowie i przyjaźń. – Pojawią się też polskie obyczaje. – Są bajki o św. Mikołaju, o polskiej wigilii. Są też krótkie bajki o zwierzętach –  mówi E. Kaczmarczyk.

Publikację można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Możną ją też nabyć za pośrednictwem wydawnictwa „Białe Pióro”. – Książkę można nabyć zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej – informuje autorka publikacji, Ewa Kaczmarczyk.

Na uwagę zasługuje to, iż w „Bajki Babci Ewy” będę kontynuowane. Niektóre z nich czekają już na publikację.

 

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK