Z ŻYCIA MIASTA

FERENC: CZAS NA WSPARCIE DLA RODZIN

„Aktywne Osiedla”, wsparcie roczne w wysokości 250 złotych na każde dziecko, które rodzice posyłają do przedszkola i wreszcie zdrożenie w życie programu „Pracujący rodzic” – to najważniejsze  elementy wyborczego filaru ubiegającego się o reelekcję prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, skierowanego do rodzin. O szczegółach była mowa podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ubiegający się o reelekcję Jarosław Ferenc zauważa, iż zależy mu bardzo na tym, by rodziny w Radomsku mogły aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas.  – Dlatego w ramach projektu „Aktywne Osiedla” będziemy tworzyć miejsca rekreacji dla rodzin, gdzie będą się odbywać m.in. pikniki oraz rodzinne zawody sportowe. Takie miejsca – oprócz tego, które powstało przy tzw. Wielorybku chciałbym, by powstały na Gliniankach na Kowalowcu, przy tężni na Wymysłówku, na Miłaczkach, czy wreszcie na Folwarkach w sąsiedztwie placu zabaw – wyjaśnia J. Ferenc.

Ferenc chce też dofinansowywać rodziców, których pociechy rozpoczną edukację przedszkolną.  – Proponuję 250 złotych rocznego wsparcia na każde dziecko, które rodzice poślą do przedszkola. Chciałbym też zwiększyć dopłatę do żłobków, z obecnie obowiązującej czyli 33 proc. nawet do 75 proc. Urzędujący prezydent, a zarazem kandydat na prezydenta tłumaczy dlaczego nie jest zwolennikiem budowy publicznego żłobka. – To bardzo kosztowna inwestycja. Z naszych analiz wynika, że lepiej i łatwiej jest dofinansować żłobki prywatne. Rozważyć można natomiast stworzenie miejsc żłobkowych przy istniejących przedszkolach – wyjaśnia.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW