Ferie bez nudy. Sprawdź, co przygotowało Muzeum Regionalne

Reklama

Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza dzieci do udziału w wyjątkowych zajęciach przygotowanych w ramach akcji „Ferie w Muzeum 2026”. Tegoroczna oferta łączy twórczą zabawę, edukację i aktywne spędzanie wolnego czasu, a wszystkie zajęcia odbywać się będą pod hasłem „Potrzeba kreacji”.


W programie zaplanowano bezpłatne warsztaty plastyczne, które odbywać się będą w godzinach 10.00–13.00 w muzealnej galerii. Zajęcia poprowadzą Natalia Kołodziejczyk-Łągiewka oraz Małgorzata Szymczak. Każde spotkanie to inny temat i inna forma twórczej aktywności. Uczestnicy wykonają m.in. kartki z okazji 760-lecia Radomska, poznają tajniki pracy z tkaniną podczas zajęć „Tkanina – pasiak”, stworzą przestrzenne formy inspirowane zimowymi ptakami oraz zaprojektują karnawałowe maski przedstawiające zwierzęta.

Oprócz warsztatów muzeum przygotowało także dwie wycieczki. 5 lutego zaplanowano wyjazd do Fabryki Bombek STARGGLASS oraz Muzeum Częstochowskiego, natomiast 12 lutego dzieci odwiedzą Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach. Wycieczki odbywać się będą w godzinach 8.30–15.00 i są odpłatne.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób.

Zapisy na warsztaty i wycieczki ruszają 21 stycznia 2026 roku i prowadzone będą w godzinach pracy Muzeum Regionalnego oraz telefonicznie.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida oraz iOS w sklepach Google Play i App Store.
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD