Select

FESTIWAL POEZJI I WSPÓŁCZESNEJ PIOSENKI NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ

Jubiler Ako

4 lutego w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, uczniowie rywalizowali ze sobą w 2 kategoriach- najpiękniejsza recytacja wybranego wiersza w oryginale ( po niemiecku i angielsku) oraz w kategorii- najciekawsze wykonanie niemieckojęzycznej i anglojęzycznej piosenki.

W I kategorii zwyciężyła Alicja Auguścik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach z wierszem E. Heinza “Die polyglotte Katze”. II miejsce przypadło Kamilii Gałwiaczek ze PSP nr 4 w Radomsku z wierszem “Des Mädchens Klage” zaś III miejsce zajął Jan Żakowski z PSP w Pławnie, recytując wiersz “Was es ist” E. Frieda. W poezji angielskiej zwyciężyła Aleksandra Patulska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach z wierszem “Phenomenal Women” Maya Angelou, II miejsce przypadło Kai Wojtali z PSP w Płoszowie z wierszem “Be glad your nose is on your face”Jacka Prelutskiego, III miejsce przypadło Hubertowi Popiołkowi, który recytował wiersz “Crous” Marcina Liszkiewicza. W tej kategorii jury przyznało 2 wyróżnienia: dla Bartosza Matyi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim oraz dla Dominika Jabłeckiego z PSP w Orzechowie.

W kategorii muzycznej I miejscem jury uhonorowało Maję Skalską z PSP w Płoszowie z piosenką “Ich bin ja kein Mann”. II miejsce zajęła Julia Piotr z PSP w Kobielach Wielkich z piosenką “Ich sterbe für dich” , zaś III miejsce duet Weronika Rachwalik i Patrycja Wojciechowska z PSP w Pławnie, które wykonały utwór “So soll es bleiben” . Śpiewający po angielsku piosenkę “Hauted Heart” Kaja Jakubczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku wywalczyła I miejsce ex aequo z Zuzanną Koch z PSP w Strzałkowie. II miejsce wyśpiewała Zuzanna Chrząstek z PSP nr 10 w Radomsku z piosenką “Faded”, zaś III- Julia Szczepańska z PSP w Pławnie z piosenką “No roots”. W tej kategorii przyznano 3 wyróżnienia- dla Julii Warzochy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim ( z piosenką “Wake um up), dla Natalii Olczyk z PSP w Płoszowie ( piosenka “Empire State of Mind”), oraz dla Wiktorii Kucharskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku (z piosenką “Lemon Tree).

(info, fot:ZSP 1 w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD