FESTYN PODSUMOWAŁ TĘCZOWY ŚWIAT PRZYRODY

Reklama

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku podsumował program edukacji ekologicznej, w ramach którego na terenie placówki powstał ogródek dydaktyczny ph. „Tęczowy Zakątek”.

Podsumowanie programu odbyło się w nieco innej formie od zwyczajowo przyjętych. – Postanowiliśmy zorganizować je w formie piknikowej. Dla uczniów przygotowane są warsztaty artystyczne, zajęcia taneczne i sportowe. Jest grill i wiejski stół… – zauważa wicedyrektor SOSW Beata Michałek.

Zanim jednak uczniowie, nauczyciele i rodzice oddali się zabawie, odbyło się oficjalne podsumowanie projektu. – Dzięki prezentacji multimedialnej przypomnieliśmy poszczególne etapy powstania naszego ogródka, począwszy od przygotowania terenu, poprzez nasadzenia, aż po pielęgnację roślin. Nasi uczniowie z teatrzyku baśniowego zaprezentowali też  przedstawienie pt. „Rzepka” – mówi B. Michałek.

Utworzenie „Tęczowego Zakątka” kosztowało 36 tys. złotych. 30 tys. złotych to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pozostałą kwotę dołożył organ prowadzący SOSW, czyli Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD