FIFMANIA ROZPOCZĘTA

Reklama

Przez trzy najbliższe dni w hali Extreme Paintball przy ul. ks. Kościowa 24A w Radomsku odbywa się impreza, jakiej w Radomsku jeszcze nie było. Mowa o wirtualnych rozgrywkach piłkarskich  w „FIFĘ 2017”.

DSCN8567

Tabela rozgrywek na ścianie, tak by każdy ze 160 zawodników wiedział, kiedy i z kim gra. Cztery profesjonalne stanowiska do gry. Skupieni zawodnicy. Sędziowie bacznie obserwujący ich poczynania i reagujący w miarę potrzeby. I oczywiście fani piłki nożnej, którzy dopingują rozgrywających. Słowem atmosfera niczym na piłkarskim boisku.

Taki klimat od godzin popołudniowych dnia dzisiejszego, aż do niedzieli wieczór będzie panował w hali Extreme Paintball. A wszystko dlatego, bo jak mówi jeden z organizatorów imprezy, trzeba iść z duchem czasu.

– E- sporty stają się coraz bardziej popularne. Zarówno młodzi ludzie, jak i dorośli grają w różnego rodzaju gry komputerowe. Ponieważ od pewnego czasu w naszym kraju jest moda na piłkę nożną, dlatego postanowiłem zorganizować w hali profesjonalny turniej „FIFY” – mówi organizator wydarzenia Marcin Zyskowski.

Pomysł wydaje się być trafionym. Świadczy o tym ilość osób, która zgłosiła się do „FIFMANII”.

– Liczyliśmy na około 100 zawodników. Zgłosiło się natomiast 160 osób, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – zauważa prezes FSG Mieczysław Zyskowski, współorganizator imprezy.

Przedział wiekowy zawodników jest różnorodny. Od uczniów szkół podstawowych, do o wiele starszych.

– Interesuję się „FIFĄ”. Skoro nadarzyła się okazja sprawdzenia swoich sił w tej grze postanowiłem spróbować – usłyszeliśmy od Igora Kozaka. –  Co prawda wolę grać w „nogę” na boisku, ale na dużym ekranie też lubię. Dlatego tutaj jestem – dodaje Bartek Wysocki.

Uroczystego otwarcia „FIFMANI 2017” dokonali jej organizatorzy Marcin i Mieczysław Zyskowscy.

Patronat honorowy nad imprezą objęła poseł Anna Milczanowska oraz starosta Powiatu Radomszczańskiego. Patronem medialnym jest redakcja „Pomiędzy Stronami”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD