FIK WSPIERA ARTYSTÓW OD 25 LAT

Reklama

Od 25 lat pomaga młodym, artystycznie uzdolnionym ludziom. Wśród stypendystów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, obchodzącej właśnie 25 lat istnienia są literaci, plastycy, muzycy, aktorzy. Część z nich uświetniła swoim występem jubileuszowy koncert, który odbył się dziś w Miejskim Domu Kultury.

Jak mówi prezes FIK Mirosława Łęska, Fundacja powstała z potrzeby serca wielu osób. – To była inicjatywa osób, które postanowiły wspierać utalentowaną artystycznie młodzież. Byli to: Andrzej Telecki, Stanisław Żydczyk. Czesław Łyczko, Jacek Łęski, Stanimiesz Kozak, Krzysztof Frączyk i Roman Walas. To oni podpisali notarialny akt założenia Fundacji – mówiła podczas jubileuszu Mirosława Łęska.

I tak to się zaczęło. Fundacja Inicjatyw Kulturalnych działa już 25 lat. – Działa dzięki inicjatywie założycieli, ale również  – a może przede wszystkim dzięki licznemu gronu osób i instytucji wspierających tę działalność – podkreślała prezes Łęska. – Czujemy życzliwość, czujemy wsparcie i pomoc. Serdecznie za to dziękujemy – dodała.

Jubileuszowy koncert, połączony był z wręczeniem nominacji stypendialnych kolejnemu pokoleniu utalentowanej młodzieży (listę stypendystów opublikujemy w najnowszym wydaniu „Pomiędzy Stronami” z 10 listopada). Jak na koncert przystało nie zabrakło artystycznych doznań. Zadbali o nie byli i obecni stypendyści FIK. Dla licznie zgromadzonej publiki zagrali m.in. akordeonista Przemysław Wojciechowski i skrzypek Szymon Telecki. Przysłowiową wisienką na urodzinowym torcie, którego również nie zabrakło, był spektakl „Karczma pod białym łabędziem” w wykonaniu teatru „Animagia”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD