Filmowo-muzyczny wieczór, czyli nieme kino z muzyką na żywo w MDK w Radomsku [FOTO]

Reklama

Na półmetek ferii zimowych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku na małym ekranie odbył się pokaz filmu Charliego Chaplina pt. „Brzdąc”, do którego zespół Oranżada zagrał muzykę na żywo. Było to niebanalne połączenie klasyki filmowej z nowoczesnym brzmieniem.


W sobotę, 21 stycznia do niemego filmu z 1921 “Brzdąc”, muzykę na żywo wykonał zespół Oranżada. Zespół powstał w 2002 roku w Otwocku. Gra muzykę alternatywną, jazzową i awangardową. Zagrał około 500 koncertów w Polsce i za granicą. Występował m.in. na Open’er Music Festival, Nowe Brzmienia w Lublinie 2021.

Grupa przygotowała muzykę do niemego filmu “Brzdąc” w reżyserii Charlesa Chaplina. Premiera wydarzenia odbyła się na Festiwalu Teatralnym w Bremen w 2009 roku.

Film „Brzdąc” pozornie oparty jest na slapstickowych gagach, które spina jednak klamra melodramatu. Uboga dziewczyna podrzuca niechciane dziecko fajtłapowatemu szklarzowi, który zaopiekował się malcem. Po latach opieka społeczna postanawia odebrać brzdąca przypadkowemu opiekunowi, szczęśliwie pojawia się „wyrodna” matka, teraz już bogata dama, która niesie pomoc.


Czytaj też: Wieczornica Węgierska pt. „Nadzieja” w MDK w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD