LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI. DARY TRAFIAJĄ DO RODZIN

Dobiega końca tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji ph. Szlachetna Paczka. Dary od darczyńców trafią do 46 rodzin z Radomska i okolic. Jak zauważa Beata Turek – liderka akcji z Radomska, tegoroczna „paczka” była bardzo udana.

Do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki zgłoszono 84 rodziny. – To bardzo dużo. Były to zgłoszenia z ośrodków pomocy społecznej, ze szkół, a także od prywatnych osób. Ostatecznie do projektu włączono 46 rodzin. Część rodzin została obdarowana już dziś. Łzy wzruszenia były z każdej strony – przyznaje Beata Turek.

Darczyńcy najbardziej oczekiwali darów w postaci żywności i chemii. Potrzebny był również opał, leki, sprzęt AGD. – Chodziło nie tylko o pralki, czy lodówki, ale i zwykły piecyk typu „koza” – przyznaje B. Turek.

Wolontariuszka Marlena Wojtala, zaangażowana w Szlachetną Paczkę podkreśla, iż pomaga innym, ponieważ wie co to znaczy znaleźć się w trudnej sytuacji. – Ostatnimi czasy miałam trudny okres w życiu, chciałam się czymś zająć. Pomoc innym daje mi ogromną satysfakcję  –  usłyszeliśmy od Marleny.

Życie nie rozpieszcza też Elizy Pokory, która podobnie jak Marlena, pomimo swoich problemów zaangażowała się w pomoc innym. – Jestem wolontariuszką w Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom. Każdy wolontariusz ma pod opieką swoje dziecko, którym się opiekuje. Dzięki pomocy innym zapominam, chociaż na chwilę o swoich problemach –  usłyszeliśmy od pani Elizy.

Więcej o „Szlachetnej Paczce” oraz o tym, dlaczego ludzie będący w potrzebie otwierają serca dla innych w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 13 grudnia 2018 r.  

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close