FOTO POZYTYW WYKRACZA POZA HORYZONT

Reklama

W poszukiwaniu fotograficznego „zen” działająca w Radomsku Fundacja foto Pozytyw zainicjowała cykl plenerów na terenie powiatu radomszczańskiego ph. „Poza Horyzontem”. Założeniem przedsięwzięcia jest tworzenie fotografii wykraczającej poza definicję „horyzontu” jako granicy pomiędzy przestrzenią widoczną dla obserwacji i zasłoniętą przez Ziemię.

– Postawiliśmy na plenery, ponieważ to właśnie one zmuszają adeptów fotograficznego ABC do szukania właściwego kadru, myślenia nad sposobem kompozycji obrazu oraz sztuki równowagi w fotograficznych rozważaniach. Podopieczni fundacji stają się eksploratorami świadomości widza w poszukiwaniu fotograficznego ZEN – równowagi pomiędzy realistycznością otaczającego świata a sposobem artystycznego wyrażania twórcy – wyjaśnia Marcin Kwarta, prezes  foto Pozytywu.

Warto zauważyć, że nazwę dla twórczego działania, realizowania się w poszukiwaniu obrazu „Poza Horyzontem” wymyśliła Laura Glapińska – podopieczna Fundacji. – Jak widać Fundacja foto Pozytyw nie tylko edukuje, ale i inspiruje – przyznaje  M. Kwarta.

Do tej pory odbyły się cztery plenery, kolejne będą organizowane cyklicznie do końca roku. Ich efektem będzie album oraz wystawa.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD