Reklama
APLIKACJAKORONAWIRUS

Gdzie wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki? Sanepid apeluje

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku:

Epidemia koronawirusa drastycznie zwiększyła popyt na jednorazowe środki ochrony osobistej takie jak maski zasłaniające twarz i rękawiczki ochronne.  To oznacza rosnący problem a efekt tego jest widoczny w otoczeniu koszy na śmieci albo na chodnikach, czyli dochodzi do zanieczyszczania przestrzeni publicznych. Takie odpady powinny być na bieżąco utylizowane, a tymczasem śmieci rozprzestrzeniają się przed sklepami i na osiedlach, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla ludzi.

W czasie stanu epidemii zdrowie i bezpieczeństwo publiczne są głównym priorytetem, ale musimy również zdać sobie sprawę, że szerzy się problem odpadów, który jest uwidaczniany przez pandemię i ma znaczenie dla zdrowia nas wszystkich oraz ochrony środowiska.

Zgodnie z wytycznymi Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego – jeśli jesteśmy osobami zdrowymi i korzystamy ze środków zapobiegawczych, tj. maseczek i rękawiczek ochronnych np. w miejscu pracy, w komunikacji miejskiej, podczas zakupów w celu minimalizacji ryzyka zakażenia  i rozprzestrzeniania się koronawirusa, zużyte jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucamy do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Zanim wrzucimy je do pojemnika lub worka, powinny być dodatkowo zebrane w jeden worek. Te zalecenia dotyczą również osób zdrowych, które przebywają w kwarantannie domowej, np. ze względu na powrót do kraju.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW