GEOTERMIA. REALNA SZANSA, CZY PIEŚŃ PRZYSZŁOŚCI?

Reklama

Od kiedy prezydentem Radomska został Jarosław Ferenc odżył temat geotermii. Władze miasta mają nadzieję, że za niedługi czas będą mogły podzielić się informacją, iż wniosek radomszczańskiego magistratu na odwiert geotermalny przy ul. Św. Jadwigi Królowej został dofinansowany. Nadzieję mają tym większą, iż rozwój geotermii wspiera polski rząd.

Na dziś dzień w kwestii geotermii na plan pierwszy wysuwa się nadzieja… Dlaczego?

Po pierwsze, dlatego, iż władze miasta mają nadzieję, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozytywnie zweryfikuje wniosek radomszczańskiego magistratu na odwiert geotermalny. Odwiert miałby zostać wykonany na działce przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, gdzie planowana jest budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego. Władze miasta są dobrej myśli, ponieważ rozwój geotermii wspiera polski rząd.

Po drugie, ponieważ rozwój geotermii w Polsce wspiera polski rząd. Tematyczna konferencja ph.  „Geotermia impulsem rozwoju polskiej gospodarki” pod patronatem ministra środowiska Jana Szyszko odbyła się w miniony poniedziałek (6 marca) w Sejmie RP. Wśród licznej grupy uczestników (politycy, samorządowcy, inwestorzy) znaleźli się: prezydent Radomska Jarosław Ferenc i wiceprezydent Jacek Belka.

– Podczas konferencji wyraźnie wyartykułowano, iż rząd polski na projekty badawczo – geologiczne przeznaczył 800 tys. złotych. Dla nas jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ Radomsko znajduje się w tzw. basenie geotermalnym. Innymi słowy, nasz wniosek wpisuje się w program geotermalny popierany przez polski rząd – wyjaśnia prezydent Radomska. – Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał dla radomszczan dobrą wiadomość – dodaje.

Jest i po trzecie. Z racji tego, iż rozwój geotermii wspiera polski rząd, prezydent ma nadzieję na lobby rodzimych parlamentarzystów z partii rządzącej krajem: poseł Anny Milczanowskiej i posła Krzysztofa Maciejewskiego. – Lobby ze strony parlamentarzystów byłoby pomocne. Musimy skorzystać ze wszystkich ścieżek na promowanie naszych projektów. Geotermia to szansa dla naszego miasta… – twierdzi prezydent Ferenc.

Jak na sprawy geotermii w Radomsku zapatrują się wymienieni parlamentarzyści napiszemy w papierowej wersji „Pomiędzy Stronami” z 16 marca 2017 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD