Gierkówka przechodzi do historii

Reklama

W piątek, 13 sierpnia do historii przechodzi legendarna „gierkówka”. Kierowcom zostanie przekazany ostatni już odcinek betonowej jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.


Dzięki temu, cały budowany odcinek autostrady A1 i to zarówno w woj. łódzkim, jaki śląskim (łączna długość 81 km) będzie można pokonać nową, wygodną betonową jezdnią, co oznacza nie tylko poprawę komfortu jazdy ale także bezpieczeństwa. Stara jezdnia zostanie niezwłocznie rozebrana i rozpoczną się w tym miejscu prace związane z budową nowej jezdni

    Udostępniany odcinek betonowej jezdni ma 6,7 km  długości i znajduje się między miejscowościami Wygoda i Parzniewice. Przekazanie nastąpi ok. godz. 14.00. W tym czasie należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, nową jezdnię przekazano w całości przed końcem wakacji – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

W pierwszej fazie po oddaniu kolejnego odcinka, będzie tam obowiązywał układ ruchu 1+1 (po jednym pasie w każdym kierunku). Niebawem zostanie jednak wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2, co oznacza, że dla każdego kierunku wyznaczone będą po dwa pasy ruchu.

 Drogowcy apelują do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Istnieje możliwość ominięcia tego odcinka jadąc DK 91.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD