Select

Hala w Silniczce już gotowa

Polonaisse

Nowoczesna i funkcjonalna hala sportowa zbudowana przy Publicznej Szkole Podstawowej w Silniczce od piątku 10 września będzie służyć młodszych i starszym amatorom sportu.

Budowa hali sportowej przy PSP w Silniczne to jedna z największych inwestycji wykonanych w ostatnich latach przez Gminę Żytno. Prace budowlane trwały od wakacji ubiegłego roku 2020 r. Inwestycja zrealizowana została przez gminę w ramach programu ,,Sportowa Polska” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej). Wartość inwestycji to ponad 4 659 000 zł (w tym kwota otrzymanej dotacji 3 093 800 zł).

Jestem przekonany, że realizacja tej inwestycji to spełnienie marzeń nie tylko uczniów i nauczycieli szkoły w Silniczce, ale także młodzieży i starszych mieszkańców gminy Żytno, którzy dzięki dostępowi do nowoczesnego obiektu sportowego będą mogli aktywnie spędzać czas w duchu sportowej rywalizacji, w komfortowych warunkach rozwijać swoje sportowe pasje – mówił podczas uroczystości członek zarządu powiatu radomszczańskiego Fabian Zagórowicz, który gratulując władzom gminy udanej inwestycji, życzył aby hala tętniła życiem od rana do wieczora, dając swym użytkownikom radość i satysfakcję.(fot. Starostwo Powiatowe)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD