Harcerski Opal oficjalnie rozpoczęty

Polonaisse

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny rozpoczęty. W czwartek w Miejskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania radomszczańskich harcerzy, wędrowników oraz solistów.

Dzisiaj szansę pokazać swoje umiejętności będą mieli wędrownicy i harcerze przyjezdni, a o godz. 20 rozpocznie się koncert zespołu Farben Lehre.

Sobotni czas upłynie uczestnikom na rozstrzygnięciach konkursów i podsumowania trzydniowych działań. Wszyscy zainteresowani wezmą udział w 5 konkursach: piosenki, fotograficznym, literackim, plastycznym, recytatorskim. W sobotę festiwal zakończy koncert finałowy.

Opal od lat jest jedną z największych imprez kulturalnych organizowanych w Radomsku. Biorą w nim udział nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale również dzieci i młodzież z całego kraju. W szlachetnej artystycznej rywalizacji co roku zmaga się ok. 1000 harcerzy i osób niezrzeszonych z Radomska, powiatu radomszczańskiego, województwa łódzkiego oraz pozostałych stron Polski. Jego naczelną zasadą jest rozwój artystyczny oraz wychowanie młodych obywateli poprzez rozbudzanie pasji.


Czytaj też: Z karmą na mecz!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD