I Konkurs Wiedzy o Historii Radomska w Muzeum Regionalnym

W poniedziałek, 24 listopada, w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbył się I Konkurs Wiedzy o Historii Radomska. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół średnich oraz klas VII–VIII szkół podstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego. W rywalizacji wzięło udział 22 uczestników, którzy sprawdzali swoją wiedzę o dziejach miasta od czasów najdawniejszych aż do zakończenia II wojny światowej.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Zadania miały zróżnicowany charakter — obejmowały pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte, m.in. opis fotografii czy krótką wypowiedź pisemną. Na wypełnienie testu uczestnicy mieli 45 minut.
Prace oceniali członkowie jury w składzie: Paweł Dudek, Agnieszka Podolska, Tomasz Nowak oraz Kamil Rutkowski.
Najlepsi okazali się:
I miejsce – Julia Kościołek (I LO w Radomsku)
II miejsce – Izabela Strękowska (PSP nr 6 w Radomsku)
III miejsce – Ignacy Michałowski-Bryła (PSP nr 10 w Radomsku)
Nagrody dla laureatów ufundowało Miasto Radomsko oraz Starostwo Powiatowe, a wręczyli je: zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz wicestarosta Jacek Gębicz.
W konkursie udział wzięli także: Wiktor Beśka (ZSE-E w Radomsku), Natalia Bergier (I LO w Radomsku), Kacper Ciupa (PSP w Orzechowie), Kornelia Kuś (PSP nr 2 w Radomsku), Bartłomiej Łoś (ZSDiOŚ w Radomsku), Oliwia Nowakowska (PSP nr 4 w Radomsku), Blanka Nowińska (PSP nr 7 w Radomsku), Jan Osak (PSP nr 6 w Radomsku), Maja Pędzik (PSP nr 2 w Radomsku), Aleksander Pięt (ZSE-E w Radomsku), Julia Płomińska (PSP w Orzechowie), Paweł Przybyłowicz (PSP nr 4 w Radomsku), Magdalena Tkacz (PSP nr 4 w Radomsku), Wiktoria Stefanek (ZSDiOŚ w Radomsku), Antoni Ścisłowski (PSP nr 3 w Radomsku), Kacper Śliwiński (I LO w Radomsku), Julia Wawrzyńczuk (PSP nr 7 w Radomsku), Mateusz Zawadzki (PSP nr 3 w Radomsku), Bartosz Zdzierak (I LO w Radomsku).
Czytaj też: Radomsko gospodarzem międzynarodowego projektu „EcoPlay”







