Reklama
KOMBIT-kasy

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku kolejny raz w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu

Carisma 2

Anna Stolarczyk, Wiktoria Kwarta i Magda Wojarska pod opieką pani profesor Renaty Langier zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkursu ,,Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”. Tym samym II LO powtarza swój ubiegłoroczny sukces, drugi raz z rzędu mając swoich reprezentantów w tym prestiżowym, ogólnopolskim konkursie.

Konkurs rozpoczął się eliminacjami szkolnymi, dzięki którym powstała trzyosobowa drużyna. Następnie z powodu pandemii, zmuszone do podejścia do kolejnego etapu sprzed ekranów swoich komputerów w domach, uczennice osiągnęły wyśmienity wynik w Studium Przypadku – każdy z uczestników pisał test samodzielnie.

Gdy drużyna dostała się do 20 najlepszych zespołów w Polsce, zadaniem dziewczyn było nagranie filmu. Było to dla nich nie lada wyzwanie, gdyż pandemia kolejny raz pokrzyżowała ich plany – każda część filmu musiała zostać nagrana oraz zamontowana osobno, bez pomocy innych osób, w domu każdej z uczennic. Kreatywność wspomogła je raz jeszcze, co zaowocowało powstaniem trzyminutowego filmu pod tytułem ,,Kupuj z Głową”.

Film umożliwił drużynie udział w dwutygodniowym głosowaniu – dzięki pomocy społeczności szkolnej i wsparciu przyjaciół udało się zebrać aż 745 głosów! Gwarantowało to bezpieczne przejście do kolejnego etapu konkursu, w którym Jury wybrało osiem z dwunastu filmów wyłonionych podczas głosowania. Po ogłoszeniu decyzji Jury trzy uczennice klasy biol-chem opanowało wielkie szczęście – ich ciężka praca została doceniona – znalazły się w Wielkim Finale.

Co teraz czeka przedsiębiorczą drużynę? Udział w debacie przeprowadzanej metodą Karla Poppera, zmagania z zadaniami dotyczącymi Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz mnóstwo świetnej zabawy i świętowania, gdyż jest to naprawdę godny powód do dumy!

– Jesteśmy niesamowicie wdzięczne pani profesor Renacie Langier – mówią uczestniczki – To właśnie dzięki motywacji, wdrożeniu nas w świat przedsiębiorczości, cudnej opiece i ciepłych słowach w chwilach zwątpienia znalazłyśmy się tu, gdzie jesteśmy. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, być w finale konkursu ogólnopolskiego… Niesamowita przygoda, a nadal wszystko przed nami!

– Dziękujemy również każdej osobie, która wspierała nas w trakcie wędrówki po szczeblach konkursu. Jesteście Wielcy! – dziękuje uszczęśliwiona zwycięska drużyna.

fot.archiwum prywatne

 (informacja:Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW