II LOKULTURA

II LO PRZYBLIŻAŁO TWÓRCZOŚĆ SZEKSPIRA. PROJEKT PODSUMOWANY

Zakończył się realizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku projekt „Kierunek kultura – Szekspir”. Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej wręczono nagrody uczniom, którzy najlepiej wypadli podczas organizowanych w ramach projektu konkursów.

W ramach projektu, uczniowie szkół z terenu powiatu radomszczańskiego uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez wykładowców piotrkowskiej filii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, a także konkursach, poświęconych twórczości Williama Shakespeare’a.

– Celem projektu było przede wszystkim upamiętnienie i spopularyzowanie twórczości Szekspira, który jest ikoną nie tylko angielskiej, ale i światowej kultury. Przesłanie dzieł Szekspira ma charakter ponadczasowy. Chcieliśmy, by uczniowie przedstawili nam własne interpretacje jego dzieł – mówi jedna z organizatorek projektu, nauczycielka języka polskiego Anna Klimczak-Lizak.

Rok 2016 jest ogłoszony Światowym Rokiem Szekspira. W tym roku mija 400 rocznica śmierci jego śmierci.

22

Wyniku konkursów:

Konkurs recytatorski Szekspir – monologi i sceny dramatyczne

Język Polski

Gimnazjum

Kategoria Monolog

– nagroda pierwsza – Weronika Mazur z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 4 w Radomsku, opiekun: Radosław Kowalski

– nagroda druga – Karolina Martela z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 1 w Radomsku, opiekun: Joanna Szczukocka

– nagroda trzecia – Karolina Tazbir z Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach, opiekunowie:  Aldona Piechowska, Monika Żebrowska

– wyróżnienie  – Natalia Kozłowska z Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Małgorzata Poterała

Kategoria Scena Dramatyczna

– nagroda pierwsza – Karolina Tazbir, Zuzanna Kwaśniewska z Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach, opiekunowie: Aldona Piechowska, Monika Żebrowska

– nagroda druga – Aleksandra Nowaczyk, Dominika Bukwald z Publicznego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Małgorzata Poterała

Szkoła ponadgimnazjalna

Kategoria Monolog

– nagroda pierwsza – Partycja Alama z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Marzanna Lempart
Bartosz Cudak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun Mariola Rudecka
Karol Mazurek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

– nagroda druga – Ilona Iskrzyńska  z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Pędziwiatr
Katarzyna Oberska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

– nagroda trzecia – Wiktoria Kurowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak
Mikołaj Malicki z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

– wyróżnienie  – Mariusz Wilk z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych, opiekun: Małgorzata Piotrowska
Kamil Zyzik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Mariola Rudecka

Kategoria Scena Dramatyczna

– nagroda pierwsza – Iga Dygudaj, Natalia Piasecka z II Liceum Ogólnokształcącego  w Radomsku, opiekunowie:  Żaneta Łęczycka, Marzanna Lempart

– nagroda druga – Angelika Pieśniewska, Anita Łęgowik z  II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

– nagroda trzecia – Milena Nowakowska, Mateusz Siciński z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, opiekun: Małgorzata Skalik

Język angielski

Gimnazjum

Kategoria Monolog

– nagroda pierwsza – Maria Łuszczyn z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 7 w Radomsku, opiekun: Aneta Sojczyńska

– nagroda trzecia – Patrycja Miara z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 3 w Radomsku, opiekun: Anita Pałecz-Skórka

Kategoria Scena Dramatyczna

– nagroda pierwsza – Julia Piechorowska, Paulina Gąciarek, Klaudia Mielczarek z Publicznego  Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Strzałkowie, opiekun: Joanna Wójcik

Szkoła ponadgimnazjalna

Kategoria Monolog

– nagroda pierwsza – Kamil Zyzik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Haddani

– nagroda druga – Patrycja Alama z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman

– nagroda trzecia – Karolina Bałut z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman

Anita Łęgowik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Barbara Aksman

– wyróżnienie  – Karol Mazurek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun:  Barbara Aksman

Bartosz Cudak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Anna Haddani

Kategoria Scena Dramatyczna

– nagroda druga – Halszka Ciesielska, Sara Molik, Natalia Wlaźlak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekun: Agnieszka Łęgowik

– nagroda trzecia – Martyna Iwanowicz, Ida Szataniak  z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, opiekunowie: Marta Kajc-Ociepa, Natalia Król

Igraszki z Szekspirem:

miejsce pierwsze – Publiczny Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Strzałkowie opiekunem Drużyny Żółtych była p. Elżbieta Łopacińska.

miejsce drugie – Publiczne Gimnazjum w Gidlach opiekunem Drużyny Niebieskich była Teresa Leśniewska-Przygodzińska.

miejsce trzecie – Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 4 w Radomsku Gimnazjum Nr 5 opiekunami Drużyny Złotych byli: Żaneta Śliwiok i Radosław Kowalski.

Tagi
Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close