Ile kosztuje walka z koronawirusem w powiecie radomszczańskim?

Reklama

Radni z komisji zdrowia analizowali informacje na temat kosztów poniesionych w 2020 roku przez Szpital Powiatowy oraz SP ZOZ ,,Pro Familia” w związku z zabezpieczeniem pacjentów i pracowników przed wirusem SARS-CoV-2 oraz na temat dalszych planowanych działania w zakresie walki z wirusem.

,,Pro Familia”, która koszt wydatków poniesionych w związku z pandemią ocenia na ponad 118 000 złotych, zakupiła urządzenia do odkażania powierzchni i powietrza (m.in. 2 lampy bakteriobójcze, 3 ozonatory) oraz środki ochrony indywidualnej (maski, gogle, przyłbice, fartuchy, kombinezony, środki dc dezynfekcji powierzchni za ponad 74 tys. zł).

Przygotowano dodatkową izolatkę w przychodni przy ul. Przedborskiej, zaadaptowano i doposażono dwa lekarskie gabinety, wykonano śluzę przy wejściu do przychodni przy ul. Armii Krajowej. Punkty obsługi pacjentów zaopatrzono w szyby ochronne, wdrożono porady i wizyty lekarskie oraz pielęgniarskie z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych (e-skierowania, e-recepty) oraz wywiad telefoniczny z pacjentem przed każdą wizytą w przychodni.

Szpital Powiatowy w Radomsku, decyzją Wojewody Łódzkiego, nadal pozostaje w stanie podwyższonej gotowości do udzielania świadczeń medycznych osobom zarażonym koronawirusem. Pacjenci hospitalizowani są na pięciu oddziałach: Obserwacyjno – Zakaźnym, Gruźlicy i Chorób Płuc, Dziecięcym z Izbą Przyjęć, Rehabilitacji Neurologicznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dodatkowo tzw. łóżka covidowe (41 miejsc) funkcjonują w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych, Neurologicznego, Ginekologiczno- Położniczego, Kardiologicznego (3 łóżka), Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

W okresie od marca do grudnia w związku z zabezpieczeniem pacjentów i pracowników przed wirusem SARS-CDV -2 szpital przyjął do magazynu zapasy odzieży ochronnej i środków dezynfekujących, gazów medycznych (tlenu) o łącznej wartości 4 196 883 zł. Wartość darowizn na działalność bieżącą przekracza 2 mln zł, dotacje na środki trwałe – 1 453 039 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD