Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

INTELIGENTNA SYGNALIZACJA „LEKIEM” NA KOLIZJE DROGOWE?

Powrócił temat bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego w Radomsku. Powód? Pomimo zainstalowania pulsującego znaku STOP i tak dochodzi w tym miejscu do wypadków. Dlatego też zarządca drogi – Starostwo Powiatowe w Radomsku skłania się ku zamontowaniu w tym miejscu tzw. inteligentnej sygnalizacji świetlnej.

– Po raz kolejny próbujemy poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.  Dlatego też do budżetu wprowadzamy wykonanie dokumentacji technicznej na wybudowanie sygnalizacji świetlnej. Sprawę omawialiśmy ostatnio w styczniu i lutym 2017 roku, ale wówczas żadne z proponowanych rozwiązań nie doczekało się realizacji. Musimy działać, więc zaplanowaliśmy zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej inteligentnej, akomodacyjnej, z pętlami indukcyjnymi, które będą wykrywały poszczególne potoki pojazdów na wlotach skrzyżowania – wyjaśnia Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku. – Dzięki takiej technologii, nie musimy się martwić, że przepustowość na ulicy Tysiąclecia będzie ograniczona, natomiast umożliwimy bezpieczne opuszczenie skrzyżowania wszystkim pojazdom z ulicy Wyszyńskiego – dodaje.

W kosztach montażu tzw. inteligentnej sygnalizacji ma partycypować miasto. – Mamy zapewnienie o 50 – procentowym  wsparciu tego przedsięwzięcia – przyznaje naczelnik Broszkowski.

Szacunkowy koszt zamontowania sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego to ponad 300 tys. złotych. W pierwszej kolejności zabezpieczone zostanie 20 tys. złotych na wykonanie dokumentacji.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Genialne! Dawno była już mowa o sygnalizacji to byli „mundrzejsi” i zainstalowali „STOPy” z diodkami, na które nikt nie zwraca uwagi. Ale kasa poszła bo takie znaki i ich montaż, z instalacją elektryczną kosztują. Teraz bagle stwierdzili, że może sygnalizację zamontują? Czy decyzje dotyczące dróg w Radomsku podejmują osoby nie jeżdżące wcale autami? Takie wrażenie odnoszę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW