Reklama
KOMBIT-kasy

IX TARGI EDUKACJI I PRACY W II LO [FOTO]

Carisma 2

W II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku trwa IX edycja Targów Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”. To idealna okazja dla uczniów szkół średnich aby poznać ofertę edukacyjną szkół wyższych z całego kraju. Do II LO przyjechało ponad 40 wystawców. Wśród nich jest m.in Politechnika Warszawska, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Świętokrzyska, Łódzka i Częstochowska, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie, Staropolska Wyższa Szkoła w Kielcach, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauki w Łodzi, TEB Szkoły Policealne, Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Opolu, Akademia Hutniczo-Górnicza w Łodzi i Krakowie, Policja, Uczelnia Wojskowa.

Targi organizowane są z myślą o wszystkich uczniach na szczeblu szkoły średniej w powiecie radomszczańskim. Odwiedzają je najczęściej maturzyści, którzy mają szanse dowiedzieć się czegoś więcej o swojej wymarzonej uczelni. A przedstawiciele opowiadają o kierunkach i wymaganiach na danej uczelni. Targi poprzedziły warsztaty tematyczne

– Tego typu targi najczęściej organizowane są przez zewnętrzne firmy. II Liceum Ogólnokształcące jest, jedną z niewielu szkół, które organizują Targi Pracy i Edukacji. Chcemy w ten sposób pokazać młodzieży jakie mają możliwości i perspektywy edukacji, ale nie tylko. Dziś są z nami firmy, które oferują zatrudnienie. W ten sposób chcemy pokazać, że Radomsko nie jest zaściankowym miastem. Jesteśmy otwarci i mamy naprawdę fajną młodzież- mówiła jedna z organizatorek Iwona Bałazińska-Mielczarek, nauczycielka II LO.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW