KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

IZBA PAMIĘCI REGIONU RADOMSZCZAŃSKIEGO OTWARTA

Stowarzyszenie Radomsk oficjalnie otworzyło Izbę Pamięci Regionu Radomszczańskiego, poświęconą historii Radomska oraz regionu. Można tam odnaleźć m.in. stare dokumenty, zdjęcia oraz dokumentację związaną z wykopaliskami stowarzyszenia. Izba mieści się przy ul. Reymonta 58.

– Izba Pamięci prezentuje większość pamiątek historycznych związanych z regionem radomszczańskim. Są to m.in. dokumenty, fotografie, ale również historia pomieszczenia, w którym znajduje się Izba – mówi Joanna Garbaciak, prezes Stowarzyszenia Radomsk, które właśnie obchodzi pierwszą rocznicę działalności.

Stowarzyszenie Radomsk zajmuje się m.in. tworzeniem pozytywnego wizerunku osób zajmujących się działalnością poszukiwawczą, w tym kreowaniem kodeksu eksploracji, zgodnego z istniejącym prawem oraz szerzeniem informacji i propagowaniem eksploracji zgodnej z prawem. Podejmuje zorganizowaną działalność eksploracyjną, mającą na celu ochronę różnorakich śladów i świadectw historii regionów i kraju, połączoną z informacją i upublicznieniem efektów tej działalności. – Izba Pamięci prezentuje większość pamiątek historycznych związanych z regionem radomszczańskim. Są to m.in. dokumenty, fotografie, ale również historia pomieszczenia, w którym znajduje się Izba – zauważa Joanna Garbaciak, prezes Stowarzyszenia Radomsk, które właśnie obchodzi pierwszą rocznicę działalności.

Izba Pamięci Regionu Radomszczańskiego będzie czynna w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w godzinach od 15.00 do 18.00

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW