Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

JAGIELLOŃSKA W REMONCIE. ULICA WYŁĄCZONA Z RUCHU. NA JAK DŁUGO? NIE WIADOMO…

Od poniedziałku 29 lipca ul. Jagiellońska w Radomsku na remontowanym odcinku między skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej a ul. Św. Jadwigi jest zamknięta dla ruchu. Jak długo potrwa taka sytuacja? Na tak postawione pytanie konkretna odpowiedź ze strony powiatowych urzędników nie pada…

Prace związane z modernizacją ul. Jagiellońskiej w Radomsku, na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej a ul. św. Jadwigi spowodowały konieczność zamknięcia dla ruchu remontowanego odcinka. Jak długo potrwa taka sytuacja?  Na tak postawione pytanie konkretna odpowiedź nie pada…  – Wykonawcy deklarują, że jeśli powstanie taka możliwość będą czasowo otwierać dla ruchu pewne odcinki ul. Jagiellońskiej – informuje naszą redakcję Wioletta Bąk – Kempa, rzecznik prasowy radomszczańskiego starostwa.

Wyłączenie z ruchu remontowanej części ulicy Jagiellońskiej zbulwersowało niektórych kierowców.  – Przecież kto tylko mógł informował o tym, iż ulica Jagiellońska, chociaż będzie w remoncie, nie zostanie zamknięta dla ruchu. Tymczasem stało się inaczej…  – usłyszeliśmy od pana Sławomira.

Dlaczego tak się stało zapytaliśmy zarządcę drogi – Starostwo Powiatowe w Radomsku. – Zgodnie ze specyfikacją przetargową prace przy modernizacji obu odcinków ul. Jagiellońskiej trwać mają do końca października 2019 r. Należy się liczyć z faktem, że do tego czasu remontowany odcinek ul. Jagiellońskiej oraz skrzyżowanie, gdzie budowane będzie rondo zostaną zamknięte dla ruchu. Dojazd do okolicznych bloków, sklepów oraz firm został zapewniony zgodnie z organizacją ruchu obowiązującą na czas prowadzenia inwestycji. Wykonawcy deklarują, że jeśli powstanie taka możliwość będą czasowo otwierać dla ruchu pewne odcinki ul. Jagiellońskiej – zauważa  Wioletta Bąk – Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

xxx

Przypomnijmy. Na modernizowanym od kilkunastu dni odcinku ul. Jagiellońskiej powstanie nowa jezdnia (dwa psy ruchu po 3,5 m. szerokości), pasy postojowe z kostki betonowej, dwie zatoki autobusowe oraz brakujące odcinki chodników i ścieżek rowerowych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW