MEBIN

Jak postępują prace na budowie Autostrady A1 w okolicach Radomska?

Jubiler Ako

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała dzisiaj wyjazd studyjny na odcinku  „D” autostrady A1 – Radomsko – granica województwa śląskiego. To najbardziej zaawansowany z czterech budów autostrady A1 w woj. łódzkim. Jak deklaruje wykonawca – prace idą zgodnie z planem. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych praca na budowie wre, a kolejne kilometry betonowej nawierzchni na A1 są udostępnione sukcesywnie kierowcom.

Odcinek “D” na Autostradzie A1 ma 7 km, jest to dosyć dużo ze względu na mnogość skomplikowanych inżynierskich inwestycji. Mamy tutaj dwa duże przejścia dla zwierząt, na rzece Warcie wybudowano dwa ogromne mosty po 1,5 km każdy z nich. Poziom prac na tym odcinku wynosi 85 proc zaawansowania. Jestem przekonany o tym, że zgodnie z deklaracjami wykonawcy 30 października odcinek jako pierwszy będzie całkowicie gotowy – mówi Maciej Zalewski rzecznik prasowy GDDKiA.

Kolejny 4-kilometrowy odcinek w ciągu budowanej autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem w kierunku południowym, od istniejącej jezdni betonowej ma zostać oddany na początku lipca.  Następny 2-kilometrowy, ostatni na południe odcinek do granicy kontraktu w Kamieńsku, do końca lipca br.

Brakujący odcinek o długości 6,7 kilometra ma zostać przekazany do użytku w połowie sierpnia. Tym samym stara jezdnia tzw. Gierkówka przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym łódzkim, 64-kilometrowym odcinku budowanej A1 będą mieli do dyspozycji nową betonową nawierzchnię.

W piątek, 25 czerwca, rozpoczęto układanie betonowej nawierzchni na ostatnim odcinku w województwie łódzkim. Układanie nowej nawierzchni wykonawca planuje zakończyć do 25 lipca. Jezdnia układana jest przy pomocy 3 maszyn, których łączna masa wynosi 140 ton. Maszyna pracuje 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wykonawcą odcinka “D”  jest firma INTERCOR.

 Do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk będzie obowiązywał układ ruchu 1+1, czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi oraz jeden w kierunku Katowic. 1 października wprowadzony zostanie układ 2+2 – po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.


Czytaj też: Przystanek Food Truck Radomsko 2021. Ograniczenia dla aut na Reymonta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD