JAN BENIGIER – LEGENDA PIŁKI NOŻNEJ GOŚCIŁ W RADOMSKU

Jan Benigier kibicuje radomszczańskiej piłce i utożsamia się z miastem

Reklama

„Jeżeli będzie współpraca na linii władze miasta, a władze klubu, to jest szansa, na piłkę w mieście. Kilka razy uśmiechnąłem się do prezydenta Radomska. Pochodzę z Radomska i nieważne gdzie będę zawsze będę to podkreślał. Zależy mi na piłce w Radomsku”. Te jakże płynące prosto z serca słowa wypowiedział Jan Benigier, były zawodnik „Stali” i „Czarnych” Radomsko, a także czterokrotny reprezentant Polski w piłce nożne podczas spotkania z przyjaciółmi oraz kibicami RKS Radomsko.

Jan Benigier podczas swojego wystąpienia wielokrotnie podkreślał, że nie wstydzi się tego, że jest z Radomska. – Obecnie mieszkam w Rudzie Śląskiej, o swoich korzeniach nigdy jednak nie zapomnę. Jak i o tym, że gdyby nie młodzieńcza gra na radomszczańskich boiskach nie osiągnąłbym w życiu, tego co osiągnąłem – zauważył J. Benigier.

Jan Benigier to były zawodnik „Stali” i „Czarnych Radomsko”, a także czterokrotny reprezentant Polski, który zadebiutował w meczu towarzyskim z Argentyną (1:2) w Chorzowie (1976), a zakończył grę w drużynie narodowej podczas spotkania na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu z Iranem 3:2 (1976). W polskiej lidze był wieloletnim piłkarzem Ruchu Chorzów (229 meczów w dawnej I lidze i 74 bramki).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD