Jarmark Bożonarodzeniowy na Reymonta w Radomsku [FOTO]

Reklama

Od piątku do niedzieli na ulicy Reymonta w Radomsku można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dopełnieniem trzydniowego wydarzenia był koncert kolęd w wykonaniu górali spod samiuśkich Tater, Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyca-Magdzina z podhalańskimi muzykami.


Choć nie było śniegu na Reymonta można było poczuć magię świąt. Na rozstawionych stoiskach można było znaleźć świąteczne potrawy, zakupić tradycyjne oraz regionalne produkty, a także upominki i oryginalne prezenty pod choinkę, a także ozdoby świąteczne. Na zmarzniętych czekała beczka z grzańcem galicyjskim.

Świąteczny nastrój można było też poczuć za sprawą kolędowego karaoke z nagrodami, w którym z ochotą brali udział mieszkańcy. Na scenie zimowe przeboje zaprezentowały zespoły ReCovers, Musical Souls oraz Julia Popiołek. Wystąpili też lokalni wykonawcy: Tęczowe Nutki z MDK, jasełka przedstawiły przedszkolaki z PP nr 10, wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych nr 3, 4, 7, 8, 9 i 10, a także chórów – Romantica i Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy wspólnie ze zgromadzoną publicznością zaśpiewali znane kolędy.

Wśród atrakcji znalazła się żywa szopka z owcami. Dzieci mogły zasiąść w saniach świętego Mikołaja. A dorośli mogli  oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim, a w zamian zabrać do domu żywą choinkę. Na finał jarmarku w niedzielę, 17 grudnia radomszczanie wysłuchali najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wyśmienitym wykonaniu górali spod samiuśkich Tater Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyca-Magdzina z zespołu Future Folk z podhalańskimi muzykami. A przed koncertem odbyło się wspólne składanie życzeń i łamanie się opłatkiem z udziałem władz miasta.Czytaj też: Uwaga! Od 1 stycznia zmiana przepisów w zakresie rejestracji pojazdów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD