Solarprojekt
NA SYGNALE

JECHAŁ NA „PODWÓJNYM GAZIE”. SPOWODOWAŁ WYPADEK

33-letni mieszkaniec Tuszyna, kierujący osobowym mercedesem wjechał w naczepę ciężarówki. Na szczęście jego obrażenia ciała były niewielkie. Po nocnym pobycie w szpitalu został przewieziony do komendy, gdzie policjanci postawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zdarzenia drogowego.

fot. KPP w Radomsku

Do zdarzenia doszło 4 lutego 2019 roku, po godzinie 19.00 na DK1w pobliżu miejscowości Słostowice. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 33-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Częstochowy nie zauważył jadącej przed nim ciężarówki i uderzył w tył naczepy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy osobówki wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. – Dodatkowo, została od niego pobrana krew do badań. Natomiast kierowca ciężarowego ranaulta był trzeźwy. Mundurowi na miejscu dowiedzieli się też, że właścicielem mercedesa jest kolega 33-latka, który pracuje poza granicami Polski a on jedynie użytkuje pojazd w razie potrzeby. Zgodnie z zaleceniami lekarza pijany kierowca pozostał na obserwacji w radomszczańskim szpitalu, gdzie nadzór nad nim sprawowali policjanci. 5 lutego został przewieziony do komendy, gdzie podczas przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć logicznie swojego zachowania. Policjant wykonujący czynności w postępowaniu ustalił, że pięć lat temu sąd orzekł wobec 33 – latka zakaz kierowania pojazdami na 3 lata. Jak sam stwierdził, „historia lubi się powtarzać”. Tym razem również za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawca będzie zobligowany do naprawienia wyrządzonej w mieniu szkody.

fot. KPP w Radomsku
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW