MEBIN

Jeśli nie chcesz przychodzić do ZUS-u, załóż sobie profil na PUE

Jubiler Ako

Dzięki Platformie Usług Elektronicznych (PUE) można załatwić wiele spraw w ZUS-ie, bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli jednak chcemy przyjść do ZUS-u, to pamiętajmy, że wizytę możemy sobie wcześniej zarezerwować przez telefon na dogodny dzień i godzinę. W ten sposób unikniemy oczekiwania na obsługę.

Dzięki PUE można przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i zadawać pytania oraz otrzymywać na nie odpowiedzi.

Konto na PUE można założyć rejestrując się na stronie zus.pl. Jeżeli korzystamy z bankowości elektronicznej, mamy profil zaufany lub podpis elektroniczny,  sami możemy potwierdzić dane i zaufać profil. Jeżeli nie posiadamy takiej możliwości, w ciągu 7 dni powinniśmy odwiedzić ZUS i u pracownika potwierdzić swoje dane, wpisane podczas rejestracji. Ta jedna wizyta pozwoli nam uniknąć wielu następnych i załatwiać sprawy w ZUS przez PUE – mówi Monika Kiłczyńska, regionalna rzeczniczka ZUS.

Wybierając się do ZUS pamiętajmy, że istnieje możliwość wcześniejszego telefonicznego zarezerwowania wizyty w dogodnym dla siebie terminie. Żeby zarezerwować wizytę wystarczy zadzwonić pod numer, wskazany na stronie internetowej ZUS, przypisany do konkretnego oddziału, pod który podlegają jednostki terytorialne zakładu.

Dla klientów Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim i podległych mu jednostek będzie to numer: 446 468 513 (podległe jednostki znajdują się na terenie: Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Radomska, Opoczna).

Klienci zakładu, mogą też korzystać z e-wizyt w ZUS. Od października ub. r. skorzystało z nich już ponad 65 tys. osób. Podczas e-wizyty można załatwić wiele spraw. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent. Na wideorozmowę z pracownikiem ZUS można umówić się poprzez stronę zakładu www.zus.pl.


Czytaj też: Rusza nabór wniosków dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW