JEST ZGODA RADNYCH NA PRZEBUDOWĘ SKWERU

Reklama

Cytując Kazimierza Pawlaka, bohatera kultowego serialu „Sami Swoi” dla skweru przy ulicy Sierakowskiego „Nadejszła wiekopomna chwila”. Powód? Radni z komisji rozwoju przyjęli koncepcję przebudowy tego miejsca.

Powiedzenie dziś „tak” niewątpliwie historycznym jest. Przepychanki pomiędzy radnymi a prezydentem w kwestii przebudowy skweru przy ulicy Sierakowskiego trwały od lutego tego roku.  Zaczęło się od wycinki drzew. Kolejny, trwający wiele tygodni etap, to brak zgody radnych na koncepcje przebudowy tego miejsca proponowane przez magistrat. Radni optowali za zwiększaniem powierzchni biologicznie czynnej. Czwarte podejście do sprawy pogodziło strony. – W pierwszych opracowanych koncepcjach było około 46 proc. powierzchni biologicznie czynnej. Obecnie mamy 54 proc. Zatem nastąpił progres – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, Monika Andrysiak.

Na skwerze po przebudowie oprócz nowych nasadzeń, mają pojawić się długie siedziska, typowe ławki parkowe oraz oświetlenie zarówno niskie, jak i wysokie.

Kiedy ruszy przebudowa? Konkretnej daty urzędnicy nie podają. – Po akceptacji radnych niezwłocznie przystępujemy do ogłaszania przetargu. Mam nadzieję, że maksymalnie w połowie lipca uda nam się ogłosić oferty i  wówczas zobaczymy jak będzie z realizacją tego zadania – zauważa naczelnik Andrysiak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD