Joanna Skrzydlewska nowym marszałkiem województwa łódzkiego

Reklama

Na wznowionych po raz czwarty obradach Sejmiku Województwa Łódzkiego, we wtorek 11 czerwca wybrano marszałka województwa. Została nim Joanna Skrzydlewska.


Z ogromną radością i wdzięcznością pragnę poinformować, że głosami radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego zostałam wybrana na Marszałka Województwa Łódzkiego! Dziękuję mieszkańcom Województwa Łódzkiego, oraz Państwu radnym za okazane zaufanie i wsparcie. To dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie do ciężkiej pracy na rzecz naszego pięknego regionu – napisała tuż po ogłoszeniu wyniku Joanna Skrzydlewska.

Przypomnijmy, że pierwszą inaugurującą VII kadencję Sejmiku Województwa Łódzkiego sesję zwołano 7 maja. Wówczas wybrano jednak tylko przewodniczącego sejmiku. Na tę funkcję zgłoszono dwie kandydatury: Małgorzatę Grabarczyk oraz Janusza Ciesielskiego. W wyniku tajnego głosowania nową przewodniczącą została Małgorzata Grabarczyk z Koalicji Obywatelskiej, która otrzymała 17 głosów. Następnie przerwano obrady na dwa dni. Na drugim posiedzeniu znów nie doszło do głosowania nad wyborem marszałka i zarządu województwa. Debiutująca w roli radnej w sejmiku Magdalena Werstak (KO) zgłosiła pomyłkę w głosowaniu, które tłumaczyła problemami technicznymi. Jednak po konsultacji z prawnikami przewodnicząca sejmiku nie zgodziła się na reasumpcję głosowania i ogłosiła trzytygodniową przerwę w obradach.

Sejmik województwa łódzkiego tworzy 33-osobowy skład radnych. Pomiędzy Koalicją Obywatelską (12 radnych), Trzecią Drogą (4 radnych) oraz Nową Lewicą (jeden radny) zawiązany został sojusz. Co daje im przewagę jednym głosem nad radnymi z Prawa i Sprawiedliwości (16 radnych).

Na sesji 11 czerwca wybrano również wiceprzewodniczącą, którą została Magdalena Spólnicka.


Czytaj więcej: Magdalena Spólnicka wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD