JUBILEUSZOWA GALA MDK [FOTO]

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku świętuje 50 urodziny. Obchody jubileuszu trwają przez cały 2018 rok. Dziś odbyła się jubileuszowa gala.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili artyści, którzy swoją przygodę z teatrem, muzyką, czy tańcem rozpoczynali właśnie w MDK. Nie mogło też zabraknąć młodych radomszczan, którzy obecnie doskonalą w tej placówce swoje artystyczne talenty.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. byli i obecni pracownicy MDK, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, samorządowcy oraz korzystający z oferty MDK radomszczanie, dzięki którym – co podkreślała dyrektor placówki Elżbieta Kwiatkowska, działalność Miejskiego Domu Kultury ma sens.

– Dziękuję państwu za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania, tym samym podkreślenia wartości, jaką jest dla nas kultura i właśnie ten dom kultury – mówiła Elżbieta Kwiatkowska.

Jak na jubileuszową galę przystało, nie mogło zabraknąć tortu, życzeń i prezentów. Przekazali je: poseł Anna Milczanowska, włodarze Radomska, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek oraz działających w Radomsku stowarzyszeń i organizacji. Gratulacje od Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia wręczył Jakub Jędrzejczak.

Zanim rozpoczęła się jubileuszowa gala, pracownicy Miejskiego Domu Kultury posadzili przy wejściu do placówki drzewko, upamiętniające to wydarzenie. Była wśród nich wieloletnia pracownik MDK Jolanta Ciupińska. – W Miejskim Domu Kultury w Radomsku spędziłam połowę swojego życia. Tak się składa, że  w jubileuszowym roku będę odchodzić na emeryturę. Pracowałam przede wszystkim w dziale administracyjnym, gdzie mogłam obserwować, jak się zmienia dom kultury od strony wizualnej i gospodarczej. Muszę przyznać, że bardzo dużo się zmieniło. Największa zmiana była w 2008 roku, kiedy to Miejski Dom Kultury stał się regionalną sceną Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi – zauważa Jolanta Ciupińska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD