KULTURA

JUBILEUSZOWA WYSTAWA „MONIUSZKOWCÓW”

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku może poszczycić się nie tylko wieloma muzycznymi sukcesami, ale i bogatą historią. Jakimi i jaką? O tym można się przekonać dzięki jubileuszowej wystawie, którą do końca marca można zwiedzać w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

Bogata ekspozycja została przygotowana w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki oraz ubiegłorocznym 95-leciem radomszczańskich „Moniuszkowców”.  – Pomysł przygotowania wystawy zrodził się przed rokiem, tuż po koncercie okazji 95 – lecia naszego Towarzystwa. Jego uczestnicy podkreślali, że dobrze by było pokazać bogatą historię „Moniuszkowców” – zauważa Danuta Horoszkiewicz, prezes „Moniuszkowców”.

Tak też się stało. Na wystawie znajduje się wiele pamiątek, zdjęć oraz dyplomów. To taka sentymentalna podróż przez lata działalności chóru. W otwarciu wystawy udział wzięli zarówno byli, jak i obecni chórzyści. Imprezie towarzyszył występ głównych bohaterów wystawy, czyli radomszczańskich „Moniuszkowców”.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close