MEBIN

Jubileuszowa wystawa w muzeum

W niedzielę 4 lipca  w Muzeum Regionalnym oficjalnie otwarto nową wystawę „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Jubileusz straży pożarnej w Radomsku”.

Wystawa pokazuje początki tworzenia ochotniczej straży ogniowej w mieście i postaci jej założycieli, rozwój straży, tworzenie kolejnych struktur i kolejnych jednostek pożarniczych w mieście aż do stanu obecnego.

Wystawa jest ekspozycją przygotowaną ze zbiorów własnych muzeum, zbiorów KP PSP w Radomsku, zbiorów OSP Radomsko, OSP Bogwidzowy oraz osób prywatnych. Projekt jest działaniem podjętym z okazji dostojnych jubileuszy, które w roku 2021 będą obchodzone w Radomsku, a mianowicie 140 lat historii założenia, rozwoju i działalności ochotniczej straży pożarnej w tym 100- rocznica utworzenia OSP Folwarki oraz 100 lat istnienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W inauguracji wzięła udział dyrektor Muzeum Małgorzata Borek, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku Mariusz Wojcieszko, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomsku Henryk Czubaj, prezydent Radomska Jarosław Ferenc oraz wicestrosta powiatu radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska.Czytaj też: W grudniu będzie zjazd OSP

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW