JUSTYNA CIUPIŃSKA: MALUJE I POMAGA

Reklama

„Okno okiem na świat” to tytuł wernisażu wystawy obrazów Justyny Ciupińskiej, który odbył się dziś w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Jak mówi autorka prac, jego wystawy nie jest przypadkowy. Otwarciu wystawy towarzyszyła aukcja na rzecz chorego Pawła Szczepanika.

– Dla chorego człowieka, a ja takową osobą jestem, okno bardzo często jest okiem na świat – zauważa Justyna Ciupińska, która dzisiejszą wystawą udowodniła, że osoba niepełnosprawna ruchowo może namalować piękne i bardzo wymowne prace. – Każde okno odzwierciedla moje nastawienie do życia, odzwierciedla emocje towarzyszące mi w danej chwili – mówi autorka prac.

dscn7814Justyna Ciupińska jest osobą niepełnosprawną. Nie znaczy to jednak, że myśli tylko o sobie, swoich problemach i potrzebach. Dostrzega też potrzeby innych.  Podczas dzisiejszego wernisażu odbyła się aukcja prac jej autorstwa ph. „Zbieramy dla Pawła”. – Jest to młody mężczyzna, który dwa lata temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu.  Po dziś boryka się z wieloma rozległymi urazami o charakterze neurologicznym. Zdecydowałam się wspomóc Pawła, ponieważ pierwsza rehabilitacja przyniosła oczekiwane efekty. Chłopak wstał z wózka – mówi Justyna Ciupińska.

Przed Pawłem Szczepanikiem koleje rehabilitacje. Jak zauważyła pani Justyna, koszt jednego dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to 6 tys. złotych. – Chłopak został w zasadzie sam. Opiekuje się nim tylko jego matka. Dlatego też skoro ja już zakończyłem swoje leczenie, to dlaczego mam mu nie pomóc. Stąd pomysł na aukcję moich prac – przyznaje pani Justyna.

Przeprowadzeniem zbiórki oraz aukcji zajęła się fundacja „Promień Radości” z Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD