Już ponad 200 ukraińskich dzieci w radomszczańskich placówkach edukacyjnych

Reklama

Na zdalnym posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Radomsku, która miała miejsce 22 marca, omawiane były problemy oraz obecna sytuacja w radomszczańskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Z powodu wojny w Ukrainie już ponad dwa miliony obywateli tego państwa, w tym również młodzież w wieku szkolnym i przedszkolnym, przybyło do Polski szukając schronienia przed skutkami działań zbrojnych prowadzonych przez rosyjskie wojska. Jak do tej pory, naukę w szkołach podstawowych w Radomsku podjęło 185 uczniów oraz 25 dzieci w przedszkolach.

Dzieci uczęszczają do istniejących oddziałów. Dodatkowy oddział zostanie utworzony w przedszkolu nr 3. Miasto ponadto stworzyło 2 etaty dla tłumaczy do pomocy w szkołach.

Oprócz tego komisja pozytywnie zaopiniowała zmiany do tegorocznego budżet, które obejmują m.in. zmniejszenia subwencji oświatowej, a także zwiększenia wydatków na realizację inwestycji (modernizacja Orlika i sali MDK). Radni pozytywnie zaopiniowali także zmiany w uchwale w sprawie pobierania opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Do tej pory było to 35 procent minimalnego wynagrodzenia lecz kwota nie mogła przekroczyć 1000 zł. Teraz zaproponowana w uchwale stawka to 900 zł. Komisja wysłuchała również sprawozdania dotyczącego średnich wynagrodzeń dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego za 2021 rok.

Czytaj też: Duże zainteresowanie uchodźców infolinią ZUS

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD