KAMIENNE GIGANTY W MUZEUM

Reklama

W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku można oglądać  wystawę „Megality – kamienne giganty” ze zbiorów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Ekspozycja będzie prezentowana do końca kwietnia 2016 r.

Otwarcie wystawy swoją obecnością zaszczycił dyrektor Muzeum Archeologicznego – dr Wojciech Brzeziński, który opowiedział o ekspozycji, a także zachęcił wszystkich zgromadzonych do zwiedzania tych niesamowitych i tajemniczych stanowisk archeologicznych. Wystawa przede wszystkim jest skierowana do uczniów szkół podstawowych  oraz gimnazjalnych.

Megality – konstrukcje wykonane z „wielkich kamieni”. W Irlandii Północnej pojawiły się  w młodszej epoce kamienia – neolicie, około 6000 lat temu. Celem projektu „Megality Irlandii Północnej” było zachęcenie ludzi, niezależnie od wieku i wykonywanej profesji,  do odkrycia i zwiedzania prehistorycznych megalitów, tak licznie występujących w naszej okolicy. Za pomocą pracowników Muzeum Hrabstwa Down zorganizowano dla zainteresowanych mieszkańców i grup młodzieży wycieczki do miejsc, w których znajdują się megalityczne grobowce i kamienne kręgi, datowane od neolitu do epoki brązu. Częścią projektu były także badania powierzchniowe, udział w pracach wykopaliskowych oraz zajęcia z geologii, z udziałem archeologów i geologa. Efektem wiedzy pozyskanej przez uczestników w trakcie projektu jest niniejsza wystawa i towarzysząca jej broszura, przygotowana przez filię Klubu Młodych Archeologów w Downpatrick.

(info i foto: Alina Wilkoszewska Muzeum Regionalne w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD