Kampania Przeciwdziałania Przemocy

Polonaisse

W związku z międzynarodową kampanią pn. „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”, organizowaną przez Women’s Global Leadership Institute Miasto Radomsko włączyło się w działania mające na celu przeciwdziałania szeroko rozumianej przemocy oraz łamaniu praw człowieka.


W dniach 25-26 listopada br. odbywa się szkolenie z rekomendowanego programu profilaktycznego pt. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Celem głównym programu jest rozwijanie u uczniów w wieku 8-12 lat umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie.

24 listopada br. w Starterze Radomsko odbyła się superwizja kliniczna przeprowadzona przez certyfikowanego superwizora, cenionego psychologa klinicznego, doświadczonego terapeutę placówek lecznictwa odwykowego – panią Teresę Brandys – Tylipską. Spotkanie zorganizowane było dla psychologów i pedagogów z publicznych szkół podstawowych z Radomska oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Szkolenie umożliwiło wymianę doświadczeń zawodowych i wzajemne uczenie się od siebie osób, które na co dzień zaangażowane są w pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętych problemem przemocy.Czytaj też: Rusza pomoc na inwestycje w lasach prywatnych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD