BEZ KATEGORIILOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY DLA JULII JUŻ W NIEDZIELĘ

W najbliższą niedzielę (23 grudnia) na placu przykościelnym parafii NMP Królowej Polski przy ul. Piastowskiej (naprzeciw Carreforur) odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy. Cel wydarzenia jest wyjątkowo szczytny: zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie 8 – letniej Julii, która od tegorocznych wakacji zmaga się z glejakiem. Organizatorem przedsięwzięcia jest  rada rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku, której Julia jest uczennicą.

Ozdoby świąteczne, przepyszne ciasta, pachnące sianko, szopki i wiele innych świątecznych produktów będzie można nabyć już od godz. 7.00. Kiermasz zakończy się natomiast wieczorem, ponieważ jak zauważa przewodniczący rady rodziców cel jest wyjątkowo szczytny. – Julia ma 8 lat, jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej nr 1. W tegoroczne wakacje spadła na nią i na jej rodzinę straszna wiadomość – GLEJAK! Julia aktualnie toczy ciężką walkę z tym potworem. Ciągłe cykle chemio i radioterapii, którym jest poddawana są bardzo męczące i wyniszczające dla jej organizmu – zauważa Ł. Berlanka.  – Właśnie dlatego społeczność szkolna wspólnie postanowiła, że tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy będzie inny. Będzie dla i z myślą o Julii. Poprosiliśmy również o pomoc Fundację Promień Radości, która na co dzień opiekuje się Julią – dodaje.

W najbliższą niedzielę (23 grudnia) przez cały dzień będzie trwała oficjalnie zarejestrowana zbiórka publiczna, z której całkowity dochód przeznaczony będzie dla Julii. Równolegle do samego kiermaszu będzie trwała zbiórka, gdzie będzie można wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy. – Każda osoba pracująca przy kiermaszu będzie posiadała identyfikator ze zdjęciem, a wolontariusze z puszkami dodatkowo będą ubrani w koszulki z logiem szkoły i fundacji – informuje przewodniczący Łukasz Berlanka.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW