KIEROWAŁ CIĘŻARÓWKĄ MAJĄC W ORGANIZMIE 2,5 PROMILA ALKOHOLU

Reklama

Radomszczańscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. 47 -letni mieszkaniec Lublina podczas tzw. postoju raczył się alkoholem.

20 września około godziny 19.00 dyżurny Policji został poinformowany, że drogą K-1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca ciężarowego renault.

– Po kilku minutach policjanci z ruchu drogowego zauważyli odpowiadający podanym cechom zestaw pojazdów i zatrzymali go. Szybko wyczuli woń alkoholu w kabinie tira i od razu przeprowadzili badanie 47 -latka. Okazało się, że ma on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania przyznał, że alkohol pił na parkingu przed Częstochową. Następnie, po obowiązkowej przerwie w czasie pracy, wsiadł bez namysłu do ciężarówki i kontynuował jazdę – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Teraz o losie 47 – latka zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD