KIEROWAŁ OPLEM MAJĄC PONAD 3 PROMILE

Reklama

Niechlubnym rekordzistą okazał się 31 – letni radomszczanin. W nocy z 2 na 3 grudnia 2016 roku policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ulicę Targową w Radomsku, gdzie dwaj radomszczanie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

– Mundurowi ustalili, że 31 -letni kierowca uderzył w latarnię przy ulicy Armii Krajowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy zatrzymał się w rejonie skrzyżowania dwaj świadkowie podeszli do auta, aby zobaczyć czy kierowca corsy potrzebuje pomocy. Wówczas okazało się, że 31 – latek jest upojony alkoholem i ma problemy z wyjściem z pojazdu. Mężczyźni wezwali policję i pogotowie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało w organizmie kierowcy 3,3 promila alkoholu. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej ze względu na krwawienie z nosa. Na szczęście nie miał innych obrażeń ciała – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Pomimo licznych apeli policji i innych instytucji, wciąż znajdują się osoby, które kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. W 2015 roku uczestnicy ruchu drogowego będący pod działaniem alkoholu spowodowali 2211 wypadków, w których zginęło 318 osób, rannych było 2535 osób. Kierowcy pojazdów spowodowali 1575 wypadków, zginęło w nich 218 osób a 1973 zostały ranne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD