KIEROWCA ZAWODOWY TO TEŻ CZŁOWIEK [ZDJĘCIA I FILM]

Reklama

W Porcie Radomsku przy ulicy Portowej w Radomsku trwają centralne obchody Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego. Impreza organizowana jest na świecie po raz pierwszy.

Największe organizacje o zasięgu światowym: IRU – skupiająca przewoźników drogowych oraz UICR – skupiająca kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów, zarejestrowały ten dzień (drugi piątek maja) w kalendarzu obchodzonych świąt wśród grup zawodowych.

Święto kierowców zawodowych ma poprawić ich wizerunek w społeczeństwie.

– Chcemy, aby pozostali użytkownicy dróg uzmysłowili sobie, że kierowca samochodu ciężarowego to też człowiek. Jego praca jest bardzo trudna i odpowiedzialna, a niekiedy też niebezpieczna. Dlatego pragniemy, aby kierowcy zawodowi byli przez pozostałych kierowców chociażby pozdrawiani miłym uśmiechem, czy gestem. Aby mogli też liczyć na ich pomoc i wsparcie na drodze – mówi prezes stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera Andrzej Łabęcki.

Podczas odbywającej się w Radomsku imprezy można m.in. oglądać nowoczesne pojazdy dostawcze, wziąć udział w konkursach oraz spróbować swoich sił na symulatorze jazdy TIR-em.

Obchody w Porcie Radomsko potrwają do godz. 20.00.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD