KOALICJA OBYWATELSKA: JESTEŚMY DRUŻYNĄ, KTÓREJ ZALEŻY NA RADOMSKU

Reklama

Połączyła ich chęć działania na rzecz rozwoju Radomska i powiatu radomszczańskiego. Mowa oczywiście o Platformie Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskim Stronnictwie Ludowym i lokalnym stowarzyszeniu Aktywne Społeczeństwo, które zawiązały porozumienie Koalicja Obywatelska. Wymienione ugrupowania w wyborach samorządowych popierają Jakuba Jędrzejczaka na prezydenta Radomska.

Porozumienie zostało podpisane wczoraj. Dziś (zgodnie z zapowiedziami) liderzy ugrupowań wchodzących w jego skład poinformowali o powodach jego powstania.

Ewa Drzazga – przewodnicząca stowarzyszenia „Aktywny Samorząd”: – Bardzo się różnimy. Mamy inne poglądy na bardzo wiele spraw. Połączyła nas fajna drużyna i troska o nasze miasto i powiat. Dlatego ja Ewa Drzazga wespół z całym stowarzyszeniem weszliśmy w skład Koalicji Obywatelskiej, ponieważ z ludźmi ją tworzącymi można współpracować i rozmawiać.

Wiesław Gonciarek – przewodniczący miejskich struktur PSL: PSL zdecydowało się poprzeć Koalicję  Obywatelską, ponieważ widzimy, że z ugrupowaniami, które weszły w jej skład można wiele dobrego zrobić na rzecz powiatu radomszczańskiego i miasta Radomsko. Chcielibyśmy, aby po – mam nadzieję wygranych wyborach prezydentem miasta został pan Jakub Jędrzejczak, który będzie podejmował mądre i prospołeczne decyzje.

Paweł Kowalczyk – lider Nowoczesnej: Postanowiliśmy wejść w skład Koalicji Obywatelskiej, ponieważ ugrupowania ją tworzące są ugrupowaniami demokratycznymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko razem jesteśmy w stanie obronić samorządność przed PiS-em.

Jacek Zacharewicz – lider Platformy Obywatelskiej w Radomsku: W Radomsku powstała obywatelska koalicja. Osoby ją tworzące, chcą aby Radomsko było nowoczesnym, europejskim miastem. To jest cel tej koalicji. Naszym wspólnym kandydatem na prezydenta miasta Radomska jest Jakub Jędrzejczak, który zrobi wszystko, aby Radomsko było takim miastem.

O tym, że Jakub Jędrzejczak będzie ubiegał się o fotel prezydenta informowaliśmy już wielokrotnie. Wtorek, 27 sierpnia jest jednak dniem, w którym oficjalnie zaprezentował się radomszczanom i poprosił o ich głos 21 października.

Jakub Jędrzejczak – kandydat na prezydenta Radomska Koalicji Obywatelskiej: Radomsko to moje miejsce do życia. Tutaj się wychowałem, tutaj założyłem rodzinę i tutaj mieszkam. Tak, jak i inni mieszkańcy Radomska chciałbym, aby Radomsko było miastem zadbanym i nowoczesnym, aby mieszkańcy byli dumni ze swojego miasta. Dlatego też zdecydowałem się kandydować na prezydenta miasta. Poddaję się pod osąd mieszkańców miasta. Chcę, aby Radomsko było miastem obywatelskim, nowoczesnym, z którego młodzi ludzie nie będą wyjeżdżać.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD